חתונה ברגע האחרון: היתרונות והחסרונות

by admin

לעתים קרובות, ארגון חתונה בדקה התשעים דווקא יכול לבוא בטוב, ולהציע שלל יתרונות כמו חיסכון בכסף וגם בכאבי ראש ודילמות. עם זאת, אם החלטתם ללכת על זה, תהיו חייבים להיות יעילים, מסודרים והחלטיים. איך עושים זאת על הצד הטוב ביותר?

מאז פרוץ מגפת הקורונה, ארגון חתונה ברגע האחרון, הפך להיות עניין שבשגרה, פחות או יותר. זוגות רבים תוהים – אוקיי, החלטנו להתחתן, אנחנו יודעים בערך מה אנחנו רוצים – איזה סגנון, איזה אוכל, איזה די.ג׳יי ומי המוזמנים… אז למה לחכות בעצם? במדינות שונות בארצות הברית למשל, נהוג לחכות לפחות שנה מרגע הצעת הנישואין (וההיענות החיובית כמובן) ועד לקיום החתונה עצמה. יש להם מן קטע כזה של תקופת אירוסין. לכו תבינו… אבל אנחנו הישראלים, עשויים מחומר קצת אחר, ולא ממש אוהבים המתנות ארוכות וממושכות מדי. עוד משהו שהקורונה לימדה אותנו, זה שלא תמיד כדאי לדחות דברים, כי יש יותר מדי בלת״מים בחיים האלה, ואי אפשר לדעת מתי שוב תוכלו לעשות את זה. בקיצור, ארגון חתונה בדקה התשעים דווקא יכול לבוא טוב לפעמים, וכבר נדון ביתרונות הרבים שיש במהלך כזה.

הצד הטוב בהפקת חתונה ברגע האחרון: עלות מופחתת ויעילות גבוהה 

היתרון הבולט והחשוב ביותר שארגון חתונה ברגע האחרון כרוך בו, הוא כמובן הוזלת העלויות של הספקים השונים ובמיוחד של האולם, שהוא המרכיב היקר ביותר בדרך בכלל, במסגרת הוצאות האירוע. באולמות אירועים, משוריינים מראש שלל אירועים, בדרך כלל אפילו שנה קדימה. לכן, אם ״תסגרו עבורם פינה״ עם תאריכים פנויים שנשארו ביומן, ברוב המקרים ילכו לקראתכם ויציעו גם הנחה משמעותית במחיר. במיוחד אם מדובר בתאריכים פחות מבוקשים, כלומר לא ימי חמישי בערב, ימי שישי בצהריים, או מועדים פופולרים אחרים, כמו למשל תאריכים בהם צפוי חג למחרת (יום חופש). באותו אופן, גם ספקים כמו חברת קייטרינג, צלמים, מאפרות, די.ג׳יי, מעצבי אירועים וכו׳, ישמחו למלא את היומן בעוד עבודה ״מעכשיו לעכשיו״, וסביר שיציעו לכם מחיר אטרקטיבי יותר מאשר זה שהייתם מקבלים אם הייתם משריינים אותם לעוד חצי שנה ואילך. מצד אחד, כדאי להנמיך ציפיות ולא לצפות למחירי ״רצפה״, במיוחד אם מדובר בספקים איכותיים ומבוקשים, מהצד השני, כן יש לכם הזדמנות לרכב על העניין של הרגע האחרון, ולבקש שילכו לקראתכם ויציעו לכם הנחה. במרבית המקרים זה יעבוד. עוד נקודה בהקשר זה, שאם תבחרו ספקים שעובדים עם אולם האירועים, סביר להניח שתוכלו להשיג עסקת חבילה במחיר משתלם במיוחד. 

יתרון נוסף בחתונה בדקה התשעים – פחות זמן להתלבטויות

לחלק מהאנשים זה לא בהכרח יישמע כיתרון מובהק, אבל אם אתם מביני עניין, אתם תגלו שמדובר במעלה רצינית. כאשר יש לרשותכם רק מספר חודשים לארגן חתונה, אין לכם את הפריווילגיה של ״אכילת הראשים״ וההתחבטות וההתלבטות בין הספקים השונים, איזה אולם לבחור (גם האופציות מצומצמות), האם ללכת על שמלת כלה בסגנון וינטג׳ או בוהו שיק, האם להגיש לאורחים את המנות בפורמט של בופה או של פוד טראקס ועוד ועוד… יש לכם פחות אפשרויות (זה יתרון! סמכו עלינו), וגם פחות זמן להתמהמהה, להתלבט ולחפור בדברים. התוצאה היא קבלת החלטות מהירה ויעילה, שתחסוך לכם זמן, כיתות רגליים וכאבי ראש. אגב, היא גם תחסוך לחברים שלכם שיחות חפירה לתוך הלילה… הם יודו לכם על כך מקרב לב.  

דגשים לארגון חתונה בפרק זמן מוגבל 

 

היו יעילים ועבדו לפי הסדר

 לא רק שאין לכם את הפריווילגיה לדלג על שלבים בארגון חתונה, מה גם שאתם מוכרחים לעבוד באופן מסודר, וללכת שלב אחר שלב, אחרת אתם עלולים להיכנס לסחרור ולכאוס, ובמיוחד ללחץ שיינבע מקוצר הזמן שיש לכם לטפל בכל אחד מהמרכיבים של האירוע. אז בשלב הראשון – עליכם להכין קובץ מסודר (המלצת הבית: טבלת אקסל), ובו כל פרטי האירוע מפורטים באופן מסודר וברור. פתחו לשונית ייעודית לכל אחד מהדברים שאתם צריכים לטפל בהם. התחילו מלפרט את התקציב שעומד לרשותכם, וחלקו אותו לחלקים – כמה ממנו מוקצה עבור כל חלק? כדאי לערוך מחקר מהיר ויעיל לגבי העלויות השונות. אם יש לכם חברים או קרובי משפחה שנישאו לאחרונה והחתונה שלהם היתה פחות או יותר בסגנון שאתם מעוניינים בו – בקשו מהם את פירוט העלויות של המרכיבים השונים. 

בשלב השני, עליכם להזדרז ולשריין תאריך באולם אירועים. נכון שבמקרה שלכם, ככל הנראה המבחר יהיה מצומצם יותר, אבל הי, מי אמר שזה חיסרון? כדי להיות ממוקדים ויעילים יותר באיתור האולם המתאים, שימו את הדגש על שלושת הפרמטרים הבאים: מחיר, מיקום גאוגרפי, וסגנון. קחו בחשבון שייתכן שתצטרכו לעשות פשרות כאלה או אחרות, וזה הזמן לדון ביניכם – על אילו דברים אתם לא מוכנים להתפשר.

בשלב הבא, חשוב לסגור חברת קייטרינג, וכאמור – כדאי להעדיף את זו שפועלת בתוך אולם האירועים שבחרתם ״בילט אין״. מהלך כזה לא רק עשוי לחסוך לכם כסף, אלא גם המון זמן וכאב ראש. על חברת קייטרינג שעובדת במקום מסוים, ועובדיה כבר צברו ניסיון שם ויודעים כיצד להתנהל בזריזות וביעילות, אפשר לסמוך שתספק את הסחורה על הצד הטוב ביותר.

ספקים נוספים כמו מאפרות, צלמים, די.ג׳יי, מעצבים, מפעילי דוכנים ועוד, יש היצע גדול יותר מאשר אולמות אירועים וחברות קייטרינג, מאחר ומדובר בצוותים מצומצמים או אדם יחיד. אין זה אומר שאפשר להקל ראש בעניין, הרי אף אחד לא ירצה שלא יהיה צלם בחתונה שלו, ורוב הזוגות גם לא יוותרו על די.ג׳יי, אך עם זאת, אפשר לתעדף מציאת ספקים מסוג זה בתחתית הרשימה, מיד אחרי האולם וחברת הקייטרינג.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
הלורנס אולם אירועים בתל אביב יפו מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES