חתונת שישי בצהריים או בערב יום חול – היתרונות והחסרונות של כל בחירה

by admin

הרבה החלטות חשובות צריכות להילקח בקשר לאירוע הגדול שלכם, ועכשיו צריך להתמקד באחת חשובה במיוחד – האם לקיים את החתונה בשישי בצהריים או בערב יום חול?

עיצוב חופה הוא חשוב אבל הכי חשוב שהוא ישקף את הזוג. חופה בלורנס. צילום חגי גלילי

החלטות, החלטות, החלטות… עד שנסגרתם על עצמכם שאתם מעוניינים להתחתן ולקשור את גורלכם במישהו אחד מאוד מסוים, עכשיו עומדות לפניכם עוד ים של החלטות הרות גורל, או כאלו שלפחות נראות לכן גורליות ודרמטיות, כל אחת בדרכה. למען האמת, הצדק ברובו עמכם –  להרבה בחירות שתעשו בדרך לחתונה, אכן תהיה השפעה משמעותית על איך שהאירוע החשוב הזה ייראה ועל החוויה שהמשתתפים בו יעברו. החלטות כמו – איפה להתחתן, כמה אנשים להזמין, איזו חברת קייטרינג לשכור, איזה די.ג'יי לקחת ועוד, בהחלט יחרצו את גורל האירוע הזה. עוד אחת מההחלטות שתהיה להן השפעה נרחבת על אופי האירוע, היא בחירת התזמון – האם תהיה זו חתונת שישי בצהריים, או שמא האירוע יתקיים באחד מערבי ימי החול? על מנת לעזור לכם לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר -הכנו עבורכם רשימה מפורטת של היתרונות הטמונים בכל בחירה.

היתרונות שבחתונת שישי בצהריים

באופן מפתיע, הבחירה לקיים את האירוע בצהריי יום שישי היא לא מובנת מאליה, ואף פחות פופולרית בדרך כלל מאשר חתונות בימים אחרים, ככל הנראה מטעמי כשרות ושמירת שבת, שעוד ניגע בהם בהמשך. עם זאת, יש קסם יוצא דופן באירועים המתקיימים בתזמון הזה, וכבר נפרט לגבי העניין הזה.

תזמון יוצא דופן = חתונה יוצאת דופן

כולם רוצים להיות הכי מקוריים ויוצאי דופן בחתונה שלהם. להפתיע, להביא משהו שונה, ובאופן כללי – להיות מיוחדים. הבחירה לקיים את אירוע החתונה באור יום, כבר מביאה משהו שונה, רומנטיקה מסוג אחר וחוויה ייחודית. באירועי חתונות הנערכים בערב, יש משהו צפוי יותר, רובנו כבר "מתוכנתים" לתחושות ולאווירה השוררת באירועים מסוג זה, לעומת זאת, להגיע לאירוע בשישי בצהריים, כבר עוד לפני שהוא התחיל, מדובר בחתונה מיוחדת.  

יקיצה טבעית – האורחים מגיעים "פרש"

נסו רגע לחשוב מה עובר על האורחים בחתונה המתקיימת בערב – הם מסיימים יום עבודה שהתחיל בבוקר, רצים הביתה להתרחץ ולהתגנדר לקראת האירוע, נכנסים לאוטו, לנסיעה שלעתים קרובות עלולה להיות ממושכת למדי, ורק אז מגיעים לאירוע. נשמע מעייף? על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר בחמישי בערב, תזמון פופולרי במיוחד עבור חתונות, אז גם סוחבים את העייפות המצטברת של כל השבוע (ועל הפקקים במועד הזה לא נתחיל אפילו לדבר). אם בחרתם דווקא את המועד של שישי בצהריים, מרבית המוזמנים יוכלו להרשות לעצמם יקיצה טבעית אחרי לילה של שינה, התארגנות נינוחה ונסיעה נטולת פקקים (או מופחתת פקקים) אל החתונה שלכם. האורחים שלכם יגיעו פרש, במצב צבירה אידיאלי, וזו כבר התחלתה של חתונה מוצלחת. 

אין פקקים בדרך – אפשר לבחור איזה לוקיישן שרוצים

בהמשך לסעיף הקודם, בשישי בצהריים, ובמיוחד בצהריים המוקדמים, המצב בכבישי ארצנו הרבה יותר רגוע, מה שאומר שהפקקים האיומים כנראה יחסכו מהמוזמנים שלכם. יש לכך משמעות נוספת עבורכם בנוגע לתהליך בחירת המקום לחתונה, מאחר ותוכלו לבחור גם בלוקיישן מרוחק מעט יותר, במקרה שממש נדלקתם עליו, ולדעת שלא תתישו את האורחים שלכם בעמידה ממושכת בפקקים בדרך. במילים אחרות, אם מדובר למשל במיקום הנמצא במרחק שעה נסיעה עבורם, תוכלו להיות רגועים שזו באמת תהיה שעה, והנסיעה לא תתארך ואף תוכפל עקב הפקקים.

היתרונות של חתונה בערב יום חול

 

בערב יש אווירה אחרת של רומנטיקה

קשה להתווכח עם האווירה הרומנטית והמרגשת השוררת באירועים המתקיימים בחסות החשיכה. אם אתם בקטע של חתונה נוצצת, של אירוע שיימשך לתוך הלילה ויהיה דומה יותר לבילוי סוער למשל במועדון ריקודים – כנראה שנועדתם לחגוג את האירוע המיוחד שלכם בשעות הערב. 

אין בעיה אם שומרי שבת

אחת הבעיות השכיחות יותר בחתונות בישראל, המתקיימות בצהרי שישי, היא החשש שמא האירוע יזלוג לתוך שעות כניסת השבת. עבור שומרי המסורת והשבת, העניין הזה עלול להוות מכשול, ואף להביא לביטול ההשתתפות של אורחים מסוימים באירוע שלכם. אם תבחרו להינשא בערב של יום חול, החשש הזה יתפוגג.

קל יותר להשיג רב שיחתן אתכם

נכון שיותר ויותר זוגות בשנים האחרונות בוחרים להינשא בחתונה אזרחית, ללא רב. עם זאת, עדיין מרבית הזוגות הישראלים נישאים כדת משה בישראל, מה שאומר שהם מקיימים טקס חופה מסורתי עם רב שמחתן אותם. לעומת חתונת שישי בצהריים, במסגרתה רבנים רבים נמנעים מלהשתתף (מפאת אותו חשש לזליגה לכניסת השבת), אם תבחרו להינשא בערב יום חול לא תהיה לכם בעיה להשיג רב שיחתן אתכם.

אם החתונה בקיץ – פחות חם בערב

גם אם אתם נישאים במקום סגור, אבל במיוחד אם אתם מתכננים להתחתן באוויר הפתוח בעונת הקיץ, על האירוע שלכם מוטלת אימה לא קטנה סביב מזג האוויר שישרור בו. מרבית החתונות בישראל מתקיימות בקיץ – הלוא הוא "עונת החתונות", ומזג האוויר הוא פקטור חשוב מאוד בתכנון החתונה. הקיץ בארץ, כידוע, מגיע לשיאים לא פשוטים של טמפרטורה גבוהה ורמת לחות עוד יותר. אם מדובר בחתונת צהריים, החום והשמש הקופחת עלולים להוות סכנה ממשית להצלחת האירוע (אלא אם כן אתם מתכננים חתונה במקום סגור וממוזג, לכל אורכה). לכן, הבחירה לקיים את האירוע בערב, יכולה להיות הבחירה הבטוחה יותר, על מנת לוודא שגם אם יהיה חם, לפחות תישרפו בשמש. 

לסיכום, לכל מועד של חתונה יש את היתרונות והחסרונות שלו, וכדי להחליט באיזה מהם לבחור, יש לבחון היטב את המאפיינים שלכם ושל האורחים שלכם, לרבות הסגנון שלכם, המיקום ממנו רוב המוזמנים שלכם מגיעים ועוד.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
הלורנס אולם אירועים בתל אביב יפו מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES