טיפים לזוגות מאורסים: להחליט על סגנון ומועד ולחפש מקום לחתונה קטנה

by admin

התקופה שלאחר הצעת הנישואין מתאפיינת בהתרגשות ענקית ובאושר גדול, אבל ברגע שתתחילו בהכנות לחתונה, תבינו שזמן הוא משאב בעל ערך עליון. התחלה מוקדמת יכולה להקל משמעותית על הסטרס ולספק מגוון רחב יותר של אפשרויות.כל הסיבות להתחיל בתהליך הפקת החתונה שלכם – ויפה שעה אחת קודם

הרגע שבו זוג מתארס הוא רגע של התרוממות רוח אדירה, רגע המסמל את תחילתו של פרק חדש בחייהם המשותפים. זוהי תקופה של שמחה, אהבה וציפייה, הנחגגת לעתים קרובות ברגעים משותפים של אושר, קבלת שפע ברכות ואיחולים מהסביבה הקרובה, ואולי אפילו הרמת כוסית רשמית. האופוריה הזו עוסקת לא רק בהבטחה לעתיד משותף, אלא גם בהכרה מיידית באבן דרך משמעותית בחיים של הכלה והחתן. כולם ירצו לשמוע את כל הפרטים על הצעת הנישואין, וישמחו לקחת חלק בהתרגשות שלכם מהאירוע הצפוי.

 

עם זאת, בתוך מערבולת הרגשות הזו, חשוב לזכור שיש לתעל חלק מהאנרגיה הזו לתכנון החתונה. ברגע שתתחילו בהכנות לחתונה, תבינו שזמן הוא משאב בעל ערך עליון. התחלה מוקדמת יכולה להקל משמעותית על הסטרס (שגם ככה יהיה לכם ממנו בשפע) ולספק מגוון רחב יותר של אפשרויות. מציאת מקום לחתונה קטנה במרכז, למשל, לוקחת זמן, וכדאי לשריין את האולם בהקדם האפשרי, במיוחד אם יש לכם תאריך או מקום ספציפיים בראש. אולמות אירועים פופולריים נתפסים במהירות, ולעיתים דורשים הזמנה זמן רב מראש.

 

תכנון מוקדם גם מאפשר לזוגות לאתר ולהזמין מבעוד מועד ספקים עיקריים כמו צלמים, קייטרינג, מאפרות ומעצבי אירועים, שעשויים להיות מבוקשים מאוד. כל אלו משפיעים מאוד על הצלחת האירוע, ויש שאומרים שהם ממש ״עושים את החתונה״. כמו כן, גם בשביל תפירת שמלת כלה בהתאמה אישית או חליפה מחויטת לחתן, יש צורך בטווח רחב של זמן. ישנם שלל מרכיבים בחתונה שלכם, וגם שינויים ואדפטציות שפשוט דורשים זמן, ואתם לא רוצים להיכנס ללחץ ולבצע אותם תחת מגבלת זמן. במילים אחרות, יש לכם שלל סיבות למהר ולהתחיל לפעול מוקדם ככל הניתן עם ארגון החתונה.

 

שלבים בסיסיים בארגון חתונה

 

תעדוף משימות כמו קביעת תקציב, הרכבת רשימת מוזמנים ובחירת תאריך לחתונה, הם שלבים בסיסיים שיכולים לעצב את האירוע כולו.

 

מהי הדרך הנכונה להרכיב את התקציב לחתונה?

 

תכנון ובניית תקציב לאירוע חתונה הם משימה מורכבת הדורשת מחשבה קפדנית ותשומת לב לפרטים. הנה גישה מובנית שתעזור לכם להרכיב תקציב ריאלי שניתן לנהל:

 

להתחיל מוקדם, כבר אמרנו?


ההמלצה שלנו – ברגע שמתקבלת ההחלטה להתחתן – זה הזמן להתחיל לתכנן את התקציב. באופן זה יהיה לכם מספיק זמן לבחון עלויות ולחסוך כסף, וכן להפחית את הלחץ הפיננסי, ככל שהיום הגדול מתקרב.

 

הכירו את המגבלות הפיננסיות שלכם

 

פתחו דיון גלוי עם כל הצדדים הקשורים לדבר – הפאנל הזה צריך לכלול את בני הזוג וכל גורם אחר מהמשפחה שהביע רצון לעזור ולתרום כסף עבור האירוע. הגדירו את הסכום המצטבר של הכסף העומד לרשותכם לאירוע החתונה, על מנת לקבוע תקרה ברורה להוצאות.

 

תעדוף

 

ערכו רשימה של אלמנטים בחתונה לפי סדר העדיפות שלכם. למשל, אם המחירים של אולם האירועים שתמיד חלמתם עליו או של שירותיו של צלם מהשורה הראשונה אינם ניתנים למשא ומתן עבורכם, הקצו סכומים בהתאם, והיו מוכנים להתפשר על מרכיבים אחרים שהם פחות קריטיים מבחינתכם.

 

הבינו את התמחור של השירותים השונים שאתם זקוקים להם

 

ערכו מחקר יסודי על העלות הממוצעת של שירותים ומרכיבים שונים שאתם זקוקים להם, ספציפית באזור בו החתונה מיועדת להתקיים. המחירים עשויים להשתנות באופן משמעותי בהתאם למיקום, לעונה ולספקים. לדוגמא, המחירים של אולמות לחתונה בשישי בצהריים בתל אביב, עשויים להיות שונים מאשר אירוע המתקיים בפריפריה ביום חול בערב וכו׳. 

 

לעבוד מסודר: עבדו עם טבלאות אקסל

 

פתחו גיליון אלקטרוני כדי לפרט כל היבט של החתונה – אולם אירועים, קייטרינג, לבוש, בידור, עיצוב, צילום, תחבורה, לינה וכו'. הקצו חלק מהתקציב הכולל שלכם לכל קטגוריה, בהתבסס על סדרי העדיפויות שלכם והמחקר שערכתם.

 

קחו בחשבון הוצאות בלתי צפויות ועלויות נסתרות

 

כשאתם בונים את התקציב, כדאי לקחת בחשבון גם הוצאות שלעתים קרובות מתעלמים מהן, כגון דמי שירות, מענקים, מיסים, שינויים ותיקונים של השמלה, טיפולי יופי, מתנות ועוד. כמו כן, יהיה זה חכם לייעד קרן מגירה (בדרך כלל 5-10% מהתקציב הכולל) עבור הוצאות בלתי צפויות או תוספות של הרגע האחרון.

 

עקבו אחר ההוצאות שלכם

 

עדכנו את התקציב שלכם באופן שוטף עם הצעות מחיר ועלויות בפועל בזמן שאתם מזמינים ספקים ומבצעים רכישות. עקבו אחר ההפקדות ששולמו והיתרות העדכניות.

 

היו גמישים ויצירתיים עם התקציב

 

במקרה שאתם מוצאים את עצמכם נכנסים להוצאה גדולה על אחד המרכיבים, חזרו לרשימת סדר העדיפויות שלכם ובדקו היכן תוכלו לבצע התאמות, ואיפה ניתן להתגמש. כמו כן, בחנו אפשרויות ופתרונות בסגנון ״עשו זאת בעצמכם״, בדקו איפה ניתן להשיג הנחות, וגם בחנו את הדברים שאולי ניתן לוותר עליהם כליל.

 

עוד סיבות להתחיל מוקדם עם תכנון החתונה

 

תכנון מוקדם מעניק לכם את האפשרות האמיתי להתאים כל מרכיב באירוע באופן אישי. רק כשיש לכם זמן ואפשרות לרדת לפרטים, תוכלו לבחור כל מאפיין באירוע בהתאם לטעם ולסגנון שלכם. כאשר אתם לא לחוצים בזמן, תוכלו לבחון אפשרויות עיצוב שונות, להחליט על קונספט לאירוע, על פלטת צבעים ספציפים ועל האסתטיקה הכללית. כל אלו יבטיחו שהחתונה שלכם באמת תשקף את האישיות וההעדפות שלכם. כאמור, עבור אלו המעוניינים לשלב אלמנטים של ״עשה זאת בעצמך״ או פרטים ייחודיים, התחלה מוקדמת מספקת את הזמן הדרוש ליצירת הטאצ׳ האישי הזה, באיזי ומבלי להרגיש שהזמן נושף בעורפכם. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
הלורנס אולם אירועים בתל אביב יפו מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES