למה לשים לב כאשר מחפשים מקומות לחתונה קטנה?

by admin

אירוע קטן יכול להיות מיוחד במינו, אינטימי ובלתי נשכח. אבל יש כמה דברים שחשוב לשים עליהם את הדגש בחיפוש אחר המקום המושלם

כאשר מתכננים חתונה, אחד הפרטים הראשונים שצריך להיסגר עליהם, הוא האם אתם מעדיפים לערוך אירוע גדול או בהיקף מצומצם ואינטימי יותר. כמובן, יש יתרונות וחסרונות בשתי האפשרויות, אבל מאחר וחתונות קטנות הפכו לעניין שהוא כבר הרבה יותר מטרנד, היום נתמקד בסוג הזה. 

למה ללכת על חתונה קטנה?

אתם עשויים לתהות איך זה יכול להיות שדווקא חתונה – אחד האירועים הגדולים ביותר בחייכם, יכול להיות קטן… אבל אם מתעמקים במאפיינים של אירוע קטן, מגלים קסם גדול והמון יתרונות. האינטימיות שבחתונה צנועה, לצד האנשים האהובים והקרובים בלבד, יכולה לייצר אירוע קסום במיוחד, שאף אחד מהמשתתפים לא ישכח.

איך לארגן חתונה קטנה?

כמו בכל אירוע, גם כאשר מדובר בחתונה קטנה ואינטימית יותר – תכנון יעיל הוא המפתח להצלחה. סביר להניח שיש לכם כל מיני רעיונות בראש לגבי איך אירוע החתונה שלכם אמור להיראות ולהתנהל, אבל יש מצב שאין לכם את הכלים והניסיון הדרושים כדי להוציא את כל אלו לפועל. זזו הנקודה בה כדאי לעצור ולשקול את האופציה של שכירת שירות של מפיק חתונות, שיידע בדיוק איך לקחת את החלומות שלכם ולהפוך אותם למציאות.

בחירת מקום היא קריטית באירוע קטן

בחירת מקום החתונה המתאים היא קריטית, מכיוון שהיא עשויה להשפיע על עלות החתונה וגודלה. כאשר מחפשים אחר מקומות לחתונה קטנה, חשוב לבחור מקום שיתאים באופן מדויק להיקף האירוע שלכם. במילים אחרות,  לא כזה שידגיש את גודלו הקטן של האירוע – חלל גדול מדי עלול לייצר אווירה פחות שמחה וחגיגית. אם לא די בכך, בחירה בחלל גדול מדי עלולה לאלץ אתכם להוציא יותר כסף כדי למלא אותו במוזמנים. 

אחד היתרונות המובהקים בחתונה קטנה, מבחינת מציאת המקום המתאים לחגיגה, טמון בכך שיהיו לכם הרבה יותר אופציות של מקומות מיוחדים ושווים. אז לצד העניין שמאוד חשוב לבחור את האולם המתאים ליום המיוחד שלכם, יהיו לכם גם הרבה יותר אפשרויות זמינות של מקומות.

היתרונות הגדולים בחתונה קטנה

 

גמישות התקציב

כאשר בוחנים את היתרונות של חתונה קטנה, אחד המוקדים העיקריים הוא העובדה שחתונות קטנות יותר נוטות להיות זולות יותר. מכיוון שסביר להניח שתבחרו במתחם אירועים אינטימי וקטן יותר, התקציב שלכם עשוי להתגמש, מה שיאפשר לכם להשתמש בכסף לצורך דברים אחרים עבור האירוע, כמו סידורי פרחים או תפריט עשיר יותר.

תהליך הפקה קצר יותר והפחתת משימות

לא רק שחתונה קטנה יותר תעלה פחות כסף, היא גם תדרוש פחות זמן לארגון. בניגוד לאירועים גדולים, במסגרתם כל משימה נוספת שנופלת עליכם, בני הזוג, עלולה לגרום למונופול על הזמן שלכם ולהכניס את כל המערכת ללחץ, באירוע קטן פשוט כמשמעו –  יהיו פחות משימות לבצע. הכל פשוט יותר לתפעול ולארגון, יש לכם פחות אנשים להאכיל ופחות אנשים לארח, כך שהכל מתבצע ביעילות גבוהה יותר ובפרק זמן קצר יותר. כל אלו עשויים להפחית את הלחץ שלכם באופן משמעותי, ומילה שלנו – מדובר בביג דיל.

יותר מדויקת ואיכותית מבחינת ההרכב

חתונה קטנה – משמעותה רשימת אורחים מצומצמת ואינטימית יותר. היתרונות המשמעותיים כאן כוללים את האפשרות להזמין רק את אלה שבאמת חשוב לכם שיקחו חלק ויהיו שותפים ליום הגדול שלכם. בנוסף, בשל העובדה שיהיו לכם פחות אנשים בחתונה שלכם, יהיה לכם גם הרבה יותר זמן לבלות "זמן איכות" עם המשתתפים.

אירוע בהתאמה אישית

חתונה קטנה היא הקנבס המושלם להפיק אירוע "לא פורמלי", כלומר חגיגה שאולי לא תלך לפי כל הסטנדרטים והמנהגים הפופולריים של חתונה, אבל תהיה משהו ייחודי עבור שניכם. אתם יכולים להחליט על משהו יוצא דופן, כמו להביא את כל המשתתפים ללילה במדבר, לערוך את החתונה במיקום יוצא דופן, שאולי אפילו לא נועד לאירועים ועוד ועוד גחמות שיש להן יותר סיכוי להתגשם, כאשר מדובר באירוע עם מעט משתתפים. מבחינת הלוקיישן, יש לכם כאן הזדמנות, במקום ללכת "על עיוור" ולחפש אחר אולמות אירועים במרכז, לתור אחר מקומות ייחודיים ומרגשים. 

החסרונות שבחתונה קטנה

עם כל היתרונות שפרטנו לעיל, חשוב להכיר גם את החסרונות שבאירוע קטן, ולהיערך לנטרל אותם כראוי, ויש דרך לעשות זאת.

האתגר הגדול ביותר בחתונה קטנה (שהוא גם היתרון), הוא עניין המוזמנים. אנחנו חיים במדינה קטנה, שלעתים נדמה כולם חברים וכולם משפחה סביבנו, ויהיה קשה מאוד לבחור את יחידי הסגולה שיוזמנו לחתונה שלכם. רשימת אורחים מוגבלת, עלולה לגרום למחלוקות בין ההורים שלכם לביניכם, מכיוון שהם עשויים לרצות להזמין אנשים שאתם אינכם מעוניינים בהשתתפותם. וגם ביניכם, בני הזוג, עלולות להיווצר מחלוקות עקב חוסר הסכמה לגבי חברים או בני משפחה מסוימים, שאחד מכם מעוניין להזמין והשני לא.

גם לאחר האירוע, בדיעבד, עלולות לעלות בכם חרטות על אנשים מסוימים שלא הזמנתם, או שאתם עלולים להתחרט על אופי האירוע הקטן והצנוע, לאחר השתתפות בחתונות סוערות יותר ו"מסיבתיות" יותר של אחרים.  אם אתם מעוניינים באירוע באווירה של מסיבה, יתכן ותגלו שחתונה קטנה ואינטימית לא ממש מספקת את הסחורה.

עניין אחרון, אם נדלקתם על מקום מסוים עבור החתונה שלכם, חשוב לדעת שאולמות רבים גובים מחיר מינימום עבור השכרת המקום, ללא קשר להיקף רשימת המוזמנים, כך שאתם עלולים לשלם ביוקר על מקום מסוים, רק בשל האפשרות שלו להכיל יותר משתתפים. במקרים כאלו, לא תוכלו להנות מהחיסכון הפוטנציאלי בחתונה קטנה, אלא שתצטרכו לשלם מחיר זהה כמו זה הנגבה עבור אירועים גדולים.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
הלורנס אולם אירועים בתל אביב יפו מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES