בחירת שירי חופה מרגשים ועוד דרכים לצקת תוכן באירוע החתונה

by admin

לאחר שסגרתם את כל הדברים החשובים והמורכבים לחתונה, חשוב שכן תקדישו תשומת לב להיבטים האומנותיים ולעניינים של תוכן וסגנון באירוע. דברים כמו טקס חופה מושקע ואולי אף תוכנית אומנותית מעניינת, מרגשת או אפילו מצחיקה, יכולים להרים את כל האירוע לגבהים אחרים

עיצוב חופה הוא חשוב אבל הכי חשוב שהוא ישקף את הזוג. חופה בלורנס. צילום חגי גלילי

נכון, במסגרת תכנון החתונה שלכם, בוודאי יש לכם משימות גדולות יותר מאשר לבחור שירי חופה מרגשים ולתכנן את הטקס, והגיוני שתציבו את הצעדים הלוגיסטיים של בחירת האולם, החלטה על חברת קייטרינג ועל המנות הספציפיות שיוגשו בחתונה, וסגירת די.ג׳יי, בראש רשימת סדר העדיפויות. עם זאת, בשלב שכבר סגרתם את כל האמורים לעיל, ואולי גם שמלת כלה, צלמים, מעצבים ואיפור-שיער לחתונה, חשוב שכן תקדישו תשומת לב להיבטים האומנותיים ועניינים של תוכן וסגנון באירוע. דברים כמו טקס חופה מושקע ואולי אף תוכנית אומנותית מעניינת, מרגשת או אפילו מצחיקה, יכולים להרים את כל האירוע לגבהים אחרים, להעניק לו עומק ורגש, וכך גם ליצור אווירה מיוחדת ולעצב חוויה שהאורחים שלכם יקחו איתם להמשך ויזכרו את החתונה שלכם לאורך זמן. 

 

כמה דגשים לתוכן באירוע החתונה

 

המרכיבים של טקס החופה

 

טקס החופה הוא למעשה, במקור, הסיבה שכולנו התכנסנו כאן הערב… הוא התירוץ לכל ההפקה המשוגעת הזאת, האוכל, האלכוהול ומסיבת הריקודים הסוערת שכולנו מקווים שתימשך לתוך הלילה. עם הזמן, נהייתה מגמה כזאת קצת להזניח את החלק הזה של האירוע, ולתת לרב בלבד לנהל אותו, מתוך מחשבה של ״יאללה כבר, בואו נתקדם לאוכל ולמסיבה״, וחבל. דווקא בשנים האחרונות, מסתמנת נטייה לחזור ולהשקיע בטקס הזה, ולהפוך אותו לתוכנית אומנותית של ממש, עם שירים, ברכות ולפעמים אפילו סטנדאפיסט שמנחה את הקטע הזה והופך אותו להופעה מבדרת במיוחד.

 

שיר כניסה לחופה

 

יריית הפתיחה הרשמית של האירוע שלכם, היא למעשה ההליכה שלכם לטקס החופה, ולכן ישנה חשיבות רבה לשירי כניסה לחופה, מאחר והם ממש מכתיבים את הטון של החלק הזה. כמובן, כדאי שהם יהיו הכי מרגשים שיש. על אף שבדרך כלל אנחנו ממליצים להישאר קרובים ונאמנים לעצמכם ולסגנון הייחודי שלכם, הכלה והחתן, פה נמליץ דווקא לפתוח טיפה את הראש, ולנסות לפחות למכנה המשותף הרחב של האורחים שלכם. כמובן, בשום אופן לא צריכה להיות פה סתירה – שיר הכניסה לחופה צריך גם לדבר אליכם, אבל חשוב שזה יהיה שיר שיצליח לרגש את כלל המשתתפים, שמריעים לכם מהיציע. זה יכול להיות שיר עברי או לועזי, טרנדי או נוסטלגי, אבל מה שחייב להיות בו זה אלמנט של רגש ורומנטיקה.

 

הטקס עצמו – כבר מזמן לא מסתפקים ברב

 

אז הגעתם לחופה, צלחתם את הדרך המלחיצה והסופר מרגשת הזו, ועכשיו אתם עומדים, רועדים ונרגשים מתחת לחופה, ומתחיל הטקס עצמו. כאמור, עד לשנים האחרונות, ברוב המקרים הסתפקו מהתוכן שהרב הביא והניחו לו לנהל ולהנחות את הטקס. אבל באיזשהו מקום, הטקסטים החוזרים על עצמם בכל אירוע, החלו להפוך למשמימים וזוגות רבים החליטו שהם כן מעוניינים להביא משהו אחר, מפתיע, מעניין וכמובן מרגש לחלק הזה, בו הם בעצם נשבעים אמונים זה לזו. במקרים רבים, מוסיפים עוד אלמנט אומנותי לחלק הזה, כמו למשל סטנדאפיסט או חבר או חברה שיודעים להנחות ולשעשע, וברוב הטקסים אלו נוהגים לשלב עקיצות וכל מיני בדיחות פנימיות על הכלה והחתן. עוד משהו שהוא יחסית פשוט לביצוע והאפקט שלו על הטקס יהיה משמעותי, הוא פשוט מאוד – הקראת ברכות שלכם זה לזו. בארה״ב ובאירופה זה מקובל העניין הזה של החלפת נדרים, וכאן לגמרי אפשר לעשות לזה את האדפטציה הישראלית, האישית וההו כה מרגשת שלכם. אם אתם לא מצטיינים בכתיבה, בקשו עזרה מחברים או מבני משפחה בכתיבת הברכה. אגב, זו לא בושה גם לשכור את שירותיו של כותב מקצועי לצורך העניין – לא תאמינו כמה החלק הזה יהיה מרגש ונוגע ללב.

 

שיר שבירת הכוס

 

אם החופה היא החלק הארי של החתונה שלכם, אז הרגע של שבירת הכוס הוא שיא השיאים של הרגש של האירוע כולו. כאן דווקא לא תצטרכו לעשות יותר מדי, לכאורה, כדי למנף את הרגע הזה, אלא להשקיע במיוחד בבחירת השיר שיתנגן באופן מדויק, ממש ברגע שהכוס תישבר. רוב הזוגות בוחרים בשירים ״מרימים״ לחלק הזה, מאחר וזוהי למעשה יריית הפתיחה של המסיבה עצמה, וכולם רוצים להכניס את המשתתפים לאווירה הנכונה. ההמלצה שלנו היא לבחור בשירים קצביים מכל סוג שהוא – זה יכול להיות דאנס וזה יכול להיות מזרחי באווירת ״חפלה״ או בסגנון בלקני, אבל מה שחשוב זה שכן יהיה בתוכן השיר קשר לאהבה ולרומנטיקה. בכל זאת הרגע החלפתם טבעות.

 

התוכנית האומנותית שלאחר הארוחה – כבר מזמן לא רק סלואו חתן-כלה

 

אז הסתיים טקס החופה, כולם אכלו את מנות הגורמה שהזמנתם עבורם, קשקשו והשלימו פערים, ועכשיו, רגע לפני שמסיבת הריקודים יוצאת לדרך, יש לכם עוד הזמנות להוסיף תוכן, צחוק והרבה התרגשות לאירוע. החלק הזה הוא כבר מזמן לא רק הסלואו חתן-כלה, ואילו יש לא מעט זוגות שבכלל מוותרים על הקטע הזה, שעלול להיות קצת מביך ו״אולד פאשן״. בדיוק בשלב הזה, כשהאורחים שלכם שבעים ורגועים, זה הזמן לתוכנית האומנותית. במקרים רבים בוחרים להקרין סרטון שהחברים והמשפחה יצרו עבור החתן והכלה, או סרטון מחיי הזוגיות שיזמו חתן וכלת השמחה בעצמם. הסרטונים האלה, גם הפשוטים והבסיסיים ביותר, גם אלו שהם בסך הכל מצגת של תמונות עם שיר ברקע – תמיד עובדים. לכן, מומלץ שלא לוותר על הרעיון הזה. כמו כן, בשלב הזה תוכלו לשלב קצת ברכות, הקראות ואפילו הופעה מוזיקלית או מופע כלשהו – שלכם או של אמנים שתשכרו את שירותיהם.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
הלורנס אולם אירועים בתל אביב יפו מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES