טוויסט מודרני על המסורת הישראלית: טרנד בחתונות מיוחדות בתל אביב

יותר ויותר אירועי חתונות בעיר, מעוצבים לאחרונה בסגנון מזרחי, כאשר האלמנטים השונים בהם מהווים קריצה לשורשים המזרח תיכוניים, המשותפים לישראלים רבים. מהי הדרך הבטוחה לאמץ את הטרנד האוריינטלי בחתונה שלכם? הכל מתחיל בבחירת אולם האירועים הנכון, ובלוקיישן המתאים

בנוף ההולך ומתפתח של הפקת אירועים ככלל ואירועי חתונות בפרט, ניתן להבחין בבירור שלטרנדים אופנתיים גלובליים, יש השפעה משמעותית על מגמות בתחום. תל אביב, עיר המשלבת בנונשלנטיות בין העתיק והמסורתי לבין האולטרה-מודרני, הפכה לקנבס למשחק הגומלין הדינמי הזה של סגנונות, במיוחד כשמדובר באירועי חתונות. בין שלל הסגנונות שצוברים תאוצה בתחום, בולטות חתונות בסגנון מזרחי, שמתיישרות היטב עם הנטייה של הישראלים לאמץ את המורשת התרבותית העשירה שלהם, וליצוק בה אלמנטים עכשוויים. 

הכל על המגמות הבולטות שניתן לזהות כיום בחתונות מיוחדות בתל אביב:

אזעקת טרנד: חתונות בסגנון מזרחי

יותר ויותר אירועי חתונות בעיר, מעוצבים לאחרונה בסגנון מזרחי, כאשר האלמנטים השונים בהם מהווים קריצה לשורשים המזרח תיכוניים, המשותפים לישראלים רבים. יש לציין שגם אשכנזים מובהקים מאמצים את הטרנד הזה בחום, מאחר ומדובר באירוע שהוא חגיגה, והוייב השמח הזה תמיד בא בטוב. חתונות בסגנון אוריינטלי מציעות חגיגה רווית מסורת אך שופעת אלגנטיות מודרנית. מגמה זו אינה עוסקת רק באסתטיקה; זוהי חוויה חושית מקיפה. ראשית, העיצוב באולמות האירועים בהם מתקיימות החתונות בסגנון הזה, הוא תמיד בסגנון מסוים מאוד, בצבעים חמים ועם פריטי דקורציה אוריינטליים מרהיבים. אבל כמובן שהעניין לא נגמר בעיצוב, האלמנטים העשירים של תרבות המזרח התיכון באים לידי ביטוי בכל פרט, החל מגופי התאורה ועד למטבח המפואר, ויוצרים אווירה אקזוטית ואינטימית כאחד.

הכל מתחיל באולם האירועים המתאים: כיצד לאמץ את הטרנד של חתונות בסגנון מזרחי?

אימוץ המגמה האוריינטלית בחתונה שלכם, כרוך בגישה קפדנית לעיצוב ולאווירה, כאשר בחירת אולם האירועים משחקת כאן תפקיד מרכזי. במקרה שהחלטתם שאתם הולכים על זה, היינו ממליצים טיפה לסטות מתל אביב דווקא וללכת על השכנה האוריינטלית מטבעה – הלא היא יפו.

העיר עם הנמל העתיק והארכיטקטורה ההיסטורית, משמשת רקע אידיאלי לחתונות בסגנון מזרחי. הקסם של העולם הישן והנוף הפנורמי לים ולגורדי השחקים ההייטקיסטיים, מציעים קונטרסט ייחודי להמולה המודרנית של תל אביב, ומספקים תפאורה אותנטית המעצימה את הקונספט המזרחי. אולמות אירועים ביפו מעוטרים לרוב במוטיבים מזרח תיכוניים מסורתיים, בדים עשירים וגופי תאורה מעוטרים, ויוצרים אווירה קסומה, המעבירה את האורחים בקלות לעידן אחר.

חוויה הוליסטית לאורחים: המוזיקה, האוכל והאווירה חייבים להיות מסונכרנים

כמובן שאולם אירועים מעוצב בהתאמה מושלמת, ורצוי כזה שנבנה מראש בסגנון הוא התחלה מצוינת, אבל אם חשבתם שבזאת סיימתם את תפקידכם, תחשבו שוב. בשנים האחרונות יותר ויותר אירועי חתונות מופקים כ״אירועי קונספט״, כלומר אירוע בו כל המרכיבים, החל מהקטן ושולי ביותר ועד לקייטרינג, למוזיקה, והעיצוב, נבחרים בהתאם לנושא ספציפי, ומסונכרנים זה עם זה. אם בוחרים בקונספט של חתונה בסגנון ים-תיכוני או מזרחי, העניין הזה רלוונטי מתמיד. לא מספיק לבחור באולם אירועים בלוקיישן ובסגנון מזרחי, אלא שכדאי לבחור תפריט מתאים, אולי עם מנות בסגנון מאזטים, ובתיבול מזרחי אופייני, ואף לדאוג שהמשקאות המוצעים לאורחים יתאימו. ארוחה בסגנון חמארה תתאים פה במיוחד, ואסור לשכוח גם את האלכוהול שלצידה.

למה חתונה בסגנון מזרחי תפורה על צהריי שישי?

הטרנד הזה של חתונות בסגנון מזרחי, משתלב יפה עם מגמה נוספת המתהווה בקרב הזוגות הנישאים בתל אביב: חתונות בשישי בצהריים. אירועים בטיימינג הזה, באור יום, ממנפים את היופי והאור הטבעי של הים התיכון, ומשווים לאירועים אווירה שמחה, קלילה ושופעת. חתונה בסגנון מזרחי, עם הצבעים התוססים והפרטים המורכבים שלה, מתאימה במיוחד לאור היום, כאשר קרני השמש מאירות את המרקמים והגוונים העשירים, ומפיחות חיים בעיצוב המשוכלל. כמו כן, האווירה של שישי בצהריים מתאימה מאוד לאירוע בסגנון חפלה שמחה או סעודה בחמארה אוריינטלית, כך שהיא מתיישבת היטב עם הקונספט המזרחי. במילים אחרות, אם אתם רוצים להבטיח שהאירוע האוריינטלי שלכם יהיה ״ביי דה בוק״, תוכלו לשלב את שתי המגמות ולבחור במקום לחתונה בשישי בצהריים ביפו.

השילוב של חגיגת צהריים עם הוייב המזרחי מתיישב בצורה מושלמת עם הרצון לחתונה שהיא לא רק מהממת מבחינה ויזואלית אלא גם חדורה בתחושת שמחה וקלילות.

חתונות בסגנון מזרחי מציעות דרך משמעותית לכבד מסורות תרבותיות

בשנה האחרונה, גם אם בנסיבות קשות וכואבות, כולנו מחוברים יותר לשורשים שלנו, ולמקום בו אנו חיים. טרנד החתונות המזרחיות, אין ישראלי ממנו, והוא משקף שאיפה נרחבת יותר בקרב הישראלים, לחגוג את מורשתם, תוך הנאה מהפתיחות והיופי הטבעי של סביבתם. חתונות בסגנון מזרחי מציעות דרך משמעותית לכבד מסורות תרבותיות, בעוד שאירועי צהריים, בלוקיישנים כמו יפו, מאפשרים לזוגות להשתחרר מהמגבלות של אירועי ערב קונבנציונליים. שילוב של שתי המגמות הללו יחד, מעיד על שינוי לעבר חוויות חתונה מותאמות אישית, אותנטיות, שמחות וחמות. 

לסיכום, תחום החתונות בארץ, ובפרט בתל אביב, עובר מהפך, כאשר חגיגות בסגנון מזרחי בעיר העתיקה של יפו, מתגלות כטרנד שכובש את ליבם של אינספור זוגות. אירועי החתונות האלה הם שונים ומיוחדים, ומציעים למשתתפים בהם חוויות סוחפות, הנותנות כבוד למרקם העשיר של תרבות המזרח התיכון, על רקע אחד הנמלים העתיקים בעולם. על ידי שילוב של הסגנון הזה עם הטרנד המתפתח של אירועי הצהריים, זוגות יכולים להפיק חתונה שהיא לא רק מהממת מבחינה ויזואלית אלא גם משמחת וחדורת משמעות תרבותית. בתל אביב, שבה חדשנות פוגשת מסורת, הטרנדים הללו מציעים הצצה לעתיד החתונות, שבו העבר הוא לא רק זיכרון רחוק, אלא מתעורר לחיים בכל פעם מחדש.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
הלורנס אולם אירועים בתל אביב יפו מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES