3 סיבות להתחתן בלורנס יפו

by admin

1. בגלל התהלוכה – באנו לעשות שמח

אם חיפשתם טקס חתונה מקורי ומיוחד – לורנס ביפו הוא המקום. כולנו מכירים את הטקס בו אתם פוסעים ביחד או לחוד וכל הקהל עומד מסביב ומוחה כפיים או דמעה, אבל לא כולם מכירים את אחד המנהגים המדוברים והשמחים ביותר בלורנס. מדובר בתהלוכת חתונה צבעונית, שמתרחשת לאורך סמטאות יפו העתיקה כל הדרך עד לטקס החופה. איך זה עובד? אחרי שלב קבלת הפנים מתחילים כל אורחי האירוע לצעוד, או יותר נכון לרקוד לצלילי מוזיקה ממחוזות הבלקן. המסלול הקצר עובר בדרך סמטאות יפו העתיקה ומסתיים בבית הכנסת הישן או בגן הפסגה. התהלוכה מלווה במוזיקה חיה (מבלקן ועד כלייזמר) וכשאנחנו חושבים עליה אנחנו רוצים שגם אתם תביטו על השמיים ותמצאו אלף כוכבים מעל או פשוט שתרגישו בעצמות שאתם נמצאים ביפו.

2. בגלל הגג – אתה נמצא ביפו

בין אם תכננתם קבלת פנים בשקיעה או חופה בשמש המלטפת של שישי בצהריים, הגג של לורנס הוא הדבר האמיתי. מדובר בגג מעוצב בסגנון יפואי שמסביבו צמחיה ירוקה והכי חשוב משקיף לכל המקומות הנכונים. מצד אחד יפו העתיקה ומצד שני מגדלי תל אביב. הגג מתאים לאירועים בכל עונות השנה, והבריזה שמגיעה מנמל יפו היא חד פעמית. הגג גם מציע אפשרויות ישיבה מגוונות ופינות חמד פרטיות (לצעירים מבינינו) לשעות הקטנות של המסיבה והוא מאפשר לערוך בו גם את הטקס תחת כיפת השמיים עם חופה בנויה ומעוצבת שנוצרה במיוחד עבור רגעים מיוחדים כמו אלו.

   החתונה של שובל ויואב. צילום: תום ברטוב

3. בגלל ההיסטוריה – איך אפשר שלא להתאהב?

התקופה העות'מאנית בארץ ישראל הסתיימה בשנת 1918 ונמשכה כמעט כמאתיים שנה. אמנם לא התכנסו פה לשיעור היסטוריה, אבל מה לעשות שיש לנו כל כך הרבה ממנה בלורנס? הלורנס ממוקם בתוך מבנה עותומאני אותנטי שבתוכו מגוון חללים שעוצבו ותוכננו בסגנון אקלקטי. מדובר במבנה עתיק שנשמר ועבר בשנה האחרונה שיפוץ ועיצוב מחדש וכולל קשתות אבן לצד פינות חאמרה קסומות. אגב, אם תהיתם לגבי השם, גם פה יש לנו שיעור היסטוריה קטן. "לורנס איש ערב" או בשמו המלא לוטננט-קולונל תומאס אדוארד לורנס היה ארכיאולוג, קולונל בצבא הבריטי, הרפתקן, סופר ואסטרטג לא קטן. את יפו הוא פגש באחד ממסעותיו למזרח התיכון והתאהב בקסם של התרבות המערבית.


מיכל וגל, צילום: גדי סיארה


החתונה של שובל ויואב. צילום: תום ברטוב

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
הלורנס אולם אירועים בתל אביב יפו מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES